رمز خود را فراموش کرده اید ؟

ساخت حساب کاربری

آزمون اینترنتی تافل

در ابتدای ظهور امتحان iBT تصور دانش‌آموختگان بر این باور بود که این امتحان از لحاظ ارزیابی سخت‌تر است، اما امروزه می‌توان مزیت‌های فراوانی همچون دسترسی به زمان‌های متعدد ثبت‌نام،وجود مراکز آزمون متعدد در شهرهای مختلف ایران ، تقویت اعتماد بنفس شرکت کننده از این جهت که در کلاسهای زبان خارجی در آینده مشکلی از جهت فهم دروس نخواهد داشت و کوتاه بودن زمان آماده شدن نمرات و گزارش به دانشگاه های مورد نظر را اشاره نمود.در این آزمون شما قادر خواهید بود مهارت های فردی خود را در جهت نت برداری ، درک مطالب ، تلفیق مطالب درک شده و شنیده شده در یک مجموعه نوشتاری واحد و تسلط در برقراری ارتباط با افرادی که به زبان انگلیسی مکالمه می کنند ، تقویت نمایید.

تفاوت عمده ی آزمون iBT با دو نوع دیگر تافل ، افزوده شدن بخش Speaking و حذف بخش Structure از آن می باشد. سیاست سازمان ETS آن است که این آزمون را رفته رفته جایگزین امتحان PBT نماید. شیوه ی سنجش در این آزمون واقعی‌تر است و هر ۴ مهارت زبان در آن مورد سنجش قرار می‌گیرند. در حال حاضر تمامی دانشگاه‌ها هر دو آزمون PBT و iBT را می‌پذیرند اما به کسانی که به دنبال دریافت Teacher Assistantship هستند توصیه می‌شود تا در آزمون نوع iBT شرکت نمایند چرا که یکی از شرایط پذیرش شما به عنوان استادیار نمره ی بخش گفتاری می باشدو برخی دانشگاه ها حتی برای این مورد حداقلی برای مثال نمره ی ۲۲ رامعین میکنند.

این آزمون از ۴ بخش ۳۰ نمره ای تشکیل شده است و تقریبا ۴ ساعت به درازا می کشد. نمره این امتحان از ۱۲۰ می باشد و نمره بالای ۱۰۰ در این امتحان در اکثر موارد نمره خوبی تلقی می شود. اگر چه بخش Structure‌ به صورت یک بخش مجزا در این آزمون مشاهده نمی شود اما باید در نظر داشته باشید که در قسمت گفتار و نوشتار شما به دانش در زمینه ی ساختار نیاز دارید بنابراین برای آماده سازی برای این آزمون توصیه می شود ابتدا مدتی دامنه ی لغت خود را به کمک کتب مرجع تقویت نموده و ضعف خود در بخش گرامر را نیز برطرف نموده سپس به تقویت مهارت های چهارگانه بپردازید. قطعا تقویت گرامر به شما کمک میکند تا در بخش نوشتار جملاتی زیباتر و با گرامری در سطح بالاتر بکار برده و خود را شایسته ی دریافت نمره ی بالاتر از طرف داوران ETS نمایید. دقیقا این مورد در بخش گفتار نیز قابل توجه خواهد بود.

ایرادات گرامری پیش پا افتاده در بخش گفتار تا حدودی چشم پوشی می شود اما اشکالات گرامری بزرگ تاثیر بدی در نمره ی شما در این بخش خواهد گذاشت.گرامری که برای این آزمون نیاز است نه خیلی سطح بالا بوده و نه خیلی ابتدایی. بهترین کتابی که پاسخگوی نیاز گرامری شما خواهد بود کتاب: ((Grammar In Use (Intermediate) آقای مورفی میباشد. شما مختارید از کتب پیشرفته تر استفاده نمایید و نمرات بالاتری کسب نمایید اما تجربه نشان میدهد که این کتاب بیشتر نیازهای موجود را برطرف مینماید.

موسسه سفیران سپهر در زمینه کلاسهای تافل با اساتید مجرب در این امر، بصورت خصوصی و نیمه خصوصی کلاس  های آمادگی آزمون را برگزار میکند .

خوشبختانه بیشترین درخواست کننده این دوره ها از دانشجویانی هستند که از دانشگاهای معتبر پذیرش گرفته اند و درصدد این هستند که با گرفتن نمره های بالای تافل بتوانند برای ادامه تحصیل از امکانات بهتر آموزشی دانشگاههای معتبر استفاده کنند.

بالا